Jdi na obsah Jdi na menu
 

article preview

Z historie CHS

Když jsem se rozhodl založit chovatelskou stanici, měl jsem už dlouholeté zkušenosti s chovem a výcvikem psů. Došlo k tomu v roce (musím doplnit, paměť už mi tak neslouží) a plemeno československý vlčák v té době zdaleka nedosahovalo stálého, vyrovnaného standardu, jak ho známe dnes. Měl jsem to štěstí, že jsem se seznámil s ing. Karlem Hartlem, který stál přímo u jeho vzniku a byl mi mnohokrát nápomocen užitečnými radami. I název chovné stanice vlastně vznikl na jeho popud a ačkoli možná dnes někomu zní trochu anachronicky, už má v historii ČV své místo. Byl jsem mile překvapen, že po návratu mezi milovníky a chovatele československých vlčáků si mnozí tuhle stanici vybavují a nejeden z nich má psa nebo fenku, mezi jejimiž předky jsou právě psi z Kladenské záře.

med-a-zakladatel-2.jpg

Radostné setkání s "otcem zakladatelem" ing. Karlem Hartlem po mnoha letech

Prvním psem Kladenské záře byla fena ARA VOPA z pardubického chovu Františka Vocáska, kterou kryl věhlasný ATOS SALEX, jehož jsem měl i dlouhou dobu v opatrování.

atos-small-rgb.jpg

atoshr1.jpg

Legendární Atos Salex

Jedním z jejích významných potomků byl legendární HASSO z kladenské záře http://www.wolfdog-database.com/en/dog/1969, pes, který měl už v té době 17 zkoušek, držitel mnoha titulů.

hasso.jpg

Hasso z kladenské záře v celé své kráse

Dalším významným potomkem byla ALMA z kladenské záře,  http://www.wolfdog-database.com/en/dog/1961, pocházející ze sedmi soutozenců. Ta se stala matkou pětadvaceti kvalitních potomků, jejichž krevní linii lze stále najít mezi špičkovými představiteli československého vlčáka. Její krev koluje i v žilách HOKI z Molu Es, která je v současné době prvním psem v obnovené chovatelské stanici.

6weeks_hoki.jpg

Hoki jako štěňátko ve věku šesti týdnů

 

 
 

 

© 2019 eStránky.cz | Tvorba webových stránekrss